SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz. Bu alışveriş sitesini kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) www.mobu.com.tr adresindeki MOBU ELEKTRONİK TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ firmasının (Firma) mülkiyetindedir ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Üye’ veya ‘Müşteri’ veya ‘Ziyaretçi’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken burada yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. 

SİTENİN KAPSAMI:

www.mobu.com.tr alan adlı internet sitemiz tasarım ürün ve ev aksesuarları ile kadın erkek çocuk her türlü giyim ve kişisel bakım ürünleri, teknolojik ürünler ve kırtasiye kategorilerinde tedarikçilerimiz vasıtasıyla satışının yapıldığı bir elektronik ticaret sitesidir.

SORUMLULUKLAR:

a. Firmamız, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

b. Firma, üye/müşteri/ziyaretçinin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c. Sitenin kullanımında üye/müşteri/ziyaretçiler tarafından tersine mühendislik yapılmamalı ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunulmamalıdır.

d. Üye/müşteri/ziyaretçiler tarafından site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretilmesi ve paylaşılması yasaktır. Aksi halde oluşacak zarardan firmamız sorumlu tutulamayacağı gibi, aykırı davranan hesapları askıya alma, sonlandırma ve yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar.

e. Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır. 

f. Sitede istenmeyen veya izin verilmeyen bir reklam veya tanıtım malzemesi veya başka türden bir talep yüklenmesi, yayınlanması, e-posta ile veya başka bir yolla gönderilmesi yasaktır.

g. Üye/ziyaretçi/müşterilere açık olmayan verilere erişmek yasaktır, bunun gibi üçüncü bir şahsın kimliği kullanılarak siteye girilemez ve sahtecilik yapılamaz.

h. Siteye virüs, bilgisayar kodu gibi sitenin işlevselliğini bozan veya sınırlandıran dosyalar yüklenmesi yasaktır.

FİKRİ MÜLKİYET:

İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

GARANTİ VERMEME:

İşbu sözleşme maddesi uygulanabilir kanunun izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır. Firmamız tarafından sunulan hizmetler “olduğu gibi” ve “mümkün olduğu” temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda tüm zımni garantiler de dâhil olmak üzere hizmetler veya uygulama ile ilgili olarak (bunlarda yer alan tüm bilgiler dâhil) sarih veya zımni, kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garantide bulunmamaktadır. 

KAYIT VE GÜVENLİK:

Üye, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde tüm sözleşmeler ihlal edilmiş sayılacak ve Üye bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir. Üye, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.

SİTEYE ERİŞİM VE SİTENİN ÇALIŞTIRILMASI:

Üye/müşteri/ziyaretçi, siteye erişim ve internet kullanımı ile siteye erişim için gerekli bilgilere erişime izin veren bilgi teknolojileri ve telekomünikasyonunun uygulanmasından kendisi sorumludur. Üye/müşteri/ziyaretçi, siteye erişim için gerekli bağlantı ücretlerinden ve gerekli donanıma sahip olmaktan kendisi sorumludur. Üye/müşteri/ziyaretçi, siteyi, riski kendisine ait olmak üzere kullanmaktadır. Dolayısıyla, firmamız, bu kullanım sonucunda meydana gelen herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Ayrıca, firmamız sitede sunulan ürünlerin satın alınması veya alınamamasından, siteye erişilmesi veya erişilememesinden kaynaklanan veya bu siteden doğrudan ya da dolaylı olarak alınan bilgilere verilen puanlar sonucunda elde edilen kâr, müşteri, uğranılan veri kaybı veya maddi olmayan varlıkların kaybından kaynaklanan maliyetlerle sınırlı olmamak üzere, herhangi bir sebep, kaynak, nitelik veya sonuç dikkate alınmaksızın, dolaylı zararlarla ilgili olarak herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

İÇERİK DEĞİŞİKLİĞİ

Firmamız, işbu kullanım şartlarını ihbarda bulunmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutmaktadır. Bu tür değişikliklerden haberdar olmak için, üye/müşteri/ziyaretçilerin site kullanım koşullarını düzenli bir şekilde okuması tavsiye edilmektedir. Sitenin kullanımı, kullanım sırasında geçerli olan şartlara tabidir.

UYGULANACAK HUKUK:

Mevcut Kullanım Şartları, Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabidir.

mobusocial@gmail.com adresine e-mail göndererek daha fazla bilgi alabilirsiniz.