Hakkımızda

Mobu’nun açılımı Modern Butikler anlamına gelir. Logomuzda bulunan Lama sürü hayvanıdır ve Lamalar yalnızlıktan pek hoşlanmaz. O nedenle sürüler halinde yaşamayı severler.  

Bizde seçilmiş tasarımcılarımız ile birlikte butik bir tasarım ekosistemi oluşturarak, birlikte hareket ederiz ve sanatın farklı alanlarından gelmiş kolektif yapımız ile Tasarımcılarımız ile birlikte güçlüyüzdür.

Mobu’nun Lama’sı kırmızı renktedir çünkü;  Kırmızı, hakimiyet kuran bir renktir. Kırmızı renk insanların zamanı unutmasına yol açar. Sıcak, ateş, şehvet, aşk, samimiyet, güç ve heyecan gibi kavramları simgeler.
Kırmızı rengi tercih edenlerin kişilik analizlerinde, aktif, atılgan, girişken olup kazanmayı ve elde etmeyi sevdikleri tespit edilmişir. Belirleyici ve yönlendiricidir. Arzuludur, iştahlıdır, hırslıdır. Liderlik ve önderlik özellikleri toplumca hemen fark edilir. 
İnsan psikolojisi üzerinde canlandırıcı, heyecan verici ve kışkırtıcı bir etkisi vardır.Bazı çalışmalar, kırmızı rengin yoğun olduğu ortamlarda insan vücudundaki enerjinin %10’unun harekete geçtiğini savunur.
Kırmızı, mutluluğu temsil eder.
İşte bu yüzden Markamızın Adı MOBU ve logomuz KIRMIZI LAMA’dır.